کاربردهای میلگرد 22 در صنایع و ساختمان‌سازی

کاربردهای میلگرد 22 در صنایع و ساختمان‌سازی

اکثر افرادی که تجربه ساخت‌وساز دارند و یا اینکه دائماً در حال خرید مقاطع فولادی هستند، به‌خوبی میلگرد سایز 22 را می‌شناسند و تجربه استفاده از آن را داشته‌اند. اما به نظر شما مهم‌ترین کاربردهای میلگرد 22 چیست؛ این محصول چه قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی دارد؟ در این مقاله قرار است به این سؤالات پاسخ دهیم.

ویژگی‌های‌ میلگرد 22

استفاده از این محصول، در ساختمان‌سازی جایگاه‌ ویژه‌ای دارند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول می‌توان به موارد زیر  اشاره کرد:

  • عدد 22 که در مقابل این نوع مقطع فولادی نوشته می‌شود، نشان‌دهنده قطر سطح مقطع میلگرد است.
  • وزن هر شاخه 12 متری این محصول، برابر با 35.76 کیلوگرم است.
  • نیروی تسلیمی این مقطع، در برابر فشارهای واردشده برسازه، بیشتر است و شاید به‌همین دلیل است که می‌توان از آن استفاده کرد.

همان‌‎طور که می‌دانید مقاومت کششی بتن بسیار پایین است حتی در محاسبات مهندسی، این میزان مقاومت صفر در نظر گرفته می‌شود؛ به همین دلیل لازم است برای دوام و استحکام سازه از میلگرد در بتن استفاده شود. 

کاربردهای میلگرد 22 در صنایع و ساختمان‌سازی

علاوه بر ساختمان‌سازی، می‌توان کاربرد این محصول را در برخی از صنایع مختلف مانند صنعت خودروسازی مشاهده کرد. از این محصول به دلیل قابلیت‌هایی که دارد برای ساخت انواع ماشین‌های سنگین استفاده می‌شود.

علاوه بر این، انعطاف‌پذیری بیشتری دارد و به همین دلیل برای ساخت خاموت و خرپا که خاصیت شکل‌پذیری و نرمی بیشتری دارند، استفاده می‌شود. در ادامه، در مورد کاربردهای میلگرد 22، بیشتر صحبت خواهیم کرد.

قابل‌ استفاده در صنعت ساختمان‌سازی

متداول‌ترین کاربردهای میلگرد 22 را می‌توان در ساختمان‌سازی دید؛ چراکه سازه‌ها باید دوام و استحکام بالایی داشته باشند، به همین دلیل در برخی از موارد با توجه به تشخیص مهندس ناظر، از این محصول استفاده می‌شود.

این نکته را هم اضافه کنیم که میلگردها سایزها و قطرهای مختلفی دارند و ممکن است در هر سازه برای بخش‌های مختلفی به آرماتورهایی با قطر متفاوت نیاز باشد.

قابل‌ استفاده برای ساخت خاموت و خرپا

یکی دیگر از کاربردهای میلگرد 22، ساخت خاموت و خرپا است. برای ساخت خاموت، لازم است از محصولاتی استفاده شود که انعطاف‌پذیری و خاصیت نرمی بالایی داشته باشند؛ به همین دلیل در برخی از موارد، از میلگرد سایز 22 برای خاموت و خرپا استفاده می‌شود.

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.